Televizijos rūšys

Skaitmeninė antžeminė TV (DVB-T)

Skaitmeninė antžeminė TV žiūrima naudojant lauko arba kambarinę anteną ir tai yra viena paprasčiausių technologijų, tačiau ir matomų programų kiekis minimalus. Jis priklauso nuo to, kokiu atstumu yra TV bokštas su programas transliuojančiu siųstuvu ir kaip suorientuota antena.Daugelyje Europos šalių, taip pat ir Lietuvoje, skaitmeninės antžeminės TV transliavimą apibrėžia DVB-T standartas.Namuose norint matyti skaitmeninę antžeminę TV reikalingas televizorius su skaitmeniniu imtuvu arba TV priedėliu, jungiamu prie televizoriaus. Priedėlis yra specialus imtuvas, kuris priima signalą ir jį pakeičia į vaizdo bei garso signalą, suprantamą senesnių modelių televizoriams.Norint matyti koduotas programas reikalinga speciali dekodavimo kortelė, kurią galima įsigyti už vienkartinį arba abonentinį mokestį.Nepaisant paprastos technologijos skaitmeninė antžeminė televizija turi ir trūkumų, kurie lemia smarkų populiarumo praradimą tarp Lietuvos gyventojų. Pagrindiniai trūkumai:

 • Lėtas programų perjungimas. Vaizdas ir garsas iš TV bokšto siųstuvo siunčiamas duomenų paketais, todėl perjungus programą reikia sulaukti, kol bus gautas sekantis paketas.
 • Priklausomybė nuo oro sąlygų. Saulėtą vasaros dieną vaizdo ir garso kokybė gal ir bus patenkinama, tačiau turint omenyje, jog Lietuvoje vyrauja darganotas ir lietingas oras, kokybiška televizija mėgautis ilgai neteks. Esant prastomis oro sąlygomis atsiras daug vaizdo ir garso trukdžių.
 • Mažas programų kiekis. Jei gyvenate viename iš didžiųjų Lietuvos miestų, matysite iki 14 nemokamų programų. Toks programų kiekis šiais laikais yra juokingas palyginus su tuo, ką gali pasiūlyti, pvz., skaitmeninė televizija per IP tinklus (IPTV). Jei gyvenate patikimo priėmimo zonos pakraščiuose, tuomet skaitmeninės televizijos, kurią galima žiūrėti naudojantis įprasta kambarine arba lauko antena, signalą galima „sugauti“ tik po kiek įmanoma tikslesnio antenos nukreipimo į TV bokštą. Taigi, bent jau antenos įrengimui gali reikėti papildomų prietaisų arba specialisto patarimų, kurie gali gerokai paploninti piniginę.
 • Netikroviškas vaizdas. Skaitmeninė antžeminė televizija nusileidžia IPTV vaizdo scenose, kurios yra dinamiškos arba reikalaujančios švelnių perėjimų. Labai dinamiškų vaizdo scenų (pvz., paleistų blizgančių popierėlių kritimas iš palubės ant koncerto dalyvių) vaizdas „subyra“ į kvadratėlius. Taip pat prapuola pustoniai ir švelnūs perėjimai (pvz., žmogaus veidas stambiu planu pastelinių spalvų fone atvaizduojamas ne taip tikroviškai kaip IPTV transliacijoje).

Skaitmeninė kabelinė TV (DVB-C)

Skaitmeninė kabelinė televizija yra televizija, kurią galima žiūrėti naudojantis kabelinės televizijos paslaugomis. Šios skaitmeninės televizijos transliacijos yra papildoma mokama paslauga daugelyje Lietuvos kabelinės televizijos operatorių.Daugelyje Europos šalių, taip pat ir Lietuvoje, skaitmeninės kabelinės televizijos transliavimą apibrėžia DVB-C standartas. Šios rūšies televizija pasiekiama tik ten, kur yra išvedžioti kabelinės televizijos tinklai.Namuose norint matyti skaitmeninę kabelinę televiziją reikalingas televizorius su skaitmeniniu imtuvu arba TV priedėliu, jungiamu prie televizoriaus. Priedėlis yra specialus imtuvas, kuris priima signalą ir jį pakeičia į vaizdo bei garso signalą, suprantamą senesnių modelių televizoriams.Norint matyti koduotas programas reikalinga speciali dekodavimo kortelė, kurią galima įsigyti už vienkartinį arba abonentinį mokestį.Nors kai kuriuos kebelinės televizijos klientus ir džiugina galimybė papildomai įsigyti skaitmeninę kableinę televiziją, tačiau trūkumai yra kur kas didesni:

 • Aukšta kaina. Analoginė kabelinė televizija yra mokama, todėl užsisakius ir skaitmeninę jūsų sąskaita gali smarkiai išaugti ir panorėsite pigesnių alternatyvų.
 • Vaizdo ir garso trikdžiai. Nors ir skaitmeninė, tačiau televizija perduodama kebeliniais tinklais, kurie nėra labai atsparūs išorės trikdžiams. Skaitmeninės kebelinės televizijos naudotojų nebestebina vaizdo „subyrėjimas“ į kvadratėlius bei garso trikdžiai.

Skaitmeninė palydovinė TV (DVB-S ir DVB-S2)

Patogi ir santykinai pigi yra skaitmeninė palydovinė televizija. Taip pat jau ne tiek svarbus geografinis atstumas, kadangi televizijos palydovai dažniausiai padengia iš karto visą grupę valstybių ar visą žemyną. Be to, pasistačius rimtesnį palydovinės televizijos komplektą, įmanoma matyti keletą šimtų ar net tūkstančių skirtingų TV programų. Tai bene visi šios televizijos privalumai, kurie rimtais privalumais buvo praeityje. Skaitmeninė palydovinė televizija skaičiuoja jau trečią dešimtmetį.

DVB-S standartas, apibrėžiantis palydovinės televizijos transliavimą, naudojamas ilgesnį laiką, o atnaujintame DVB-S2 siūlomos naujovės video signalo suglaudinimui.Naujai įsigytame palydovinės televizijos komplekte jau rastumėte visas reikalingas priemones nekoduotų TV programų žiūrėjimui, tačiau koduotų programų žiūrėjimui naudojama dekodavimo kortelė, kurią galima įsigyti už papildomą vienkartinį arba abonentinį mokestį.Iš pirmo žvilgsnio palydovinė skaitmeninė televizija atrodo patraukliai, tačiau trūkumai akivaizdūs:

 • Priklausomybė nuo oro sąlygų. Palydovinė televizija labai jautri nepalankioms oro sąlygoms. Ji „nemėgta“ lietaus ir krušos, kadangi vanduo ir ledo kristalai slopina iš palydovų gaunamus signalus. Žiemą televiziją išvis galima pamiršti, kadangi gausesnis sniegas ar šlabdriba apsnigs palydovinės antenos galvutę ir blokuos palydovo signalą. Nuvalyti sniegą nuo palydovinės antenos galvutės gali tapti tikru iššūkiu, ypač, jei antena sumontuota sunkiai prieinamoje vietoje.
 • Sudėtingas diegimas. Įvedant skaitmeninę palydovinę televiziją dažnai kyla keblumų su įrangos diegimu, ypač daugiabučiuose, ypač tada, kai visi langai išeina į šiaurę. Tuomet lėkštę tenka kelti ant stogo arba tartis su kaimynais, kurie gyvena pietinėje pusėje. Jei gyvenate senamiestyje ar renovuotame name, palydovinės lėkštės sumontuoti nepavyks.
 • Pasenusi technologija. Dar prieš dešimtmetį skaitmeninė palydovinė televizija galėjo pasiūlyti aukščiausią kokybę, milžinišką tuo metu programų asortimentą ir kitas aukštąsias TV technologijas. Dėl šių priežasčių ji buvo brangiausia iš visų televizijų, tačiau šiandien skaitmeninė palydovinė televizija jau neatrodo tokia patraukli ir gerokai atpigo, kadangi sulaukė didelės konkurencijos iš kitų alternatyvų, tokių kaip IPTV.

Skaitmeninė televizija per IP tinklus (IPTV)

IPTV yra telekomunikacinė sistema, skirta transliuoti ir priimti televizinius signalus paketiniais tinklais, naudojant interneto protokolą (IP).

IPTV sistemoje skaitmeninės televizijos paslaugos vartotoją pasiekia paketiniais tinklais, naudojančiais IP protokolą. Pageidautina, kad šie tinklai būtų plačiajuosčiai (pvz.: ISDN, WiMAX, LAN). IPTV programos gali būti stebimos tiek asmeninio kompiuterio ekrane, tiek ir naudojant įprastą televizijos imtuvą. Pastaruoju atveju būtinas signalo keitiklis – priedėlis, leidžiantis adaptuoti priimamą signalą į televizoriui priimtiną.

IPTV dažniausiai tiekiama kaip paslaugų paketo (pvz.: IP telefonija bei internetas) dalis. Bendrai šios visos paslaugos nusakomos terminu „Triple play”, reiškiančiu, jog galimi trijų tipų informacijos mainai: balso, vaizdo ir duomenų.

Skaitmeninė televizija per IP tinklus įgauna vis didesnį populiarumą Lietuvoje, kadangi vis spartėjant interneto ryšiui, ši technologija, skirtingai nuo prieš tai aprašytų, nebeturi pastebimų trūkumų, todėl galima džiaugtis aibe jos privalumų:

 • Kokybė, kokybė ir dar kartą kokybė. Išskirtinis IPTV bruožas – tai daugiakanalis kokybiškos informacijos perdavimas, naudojant efektyvius duomenų suspaudimo algoritmus, reikalaujančius mažesnių tinklo resursų, lyginant su alternatyviomis technologijomis. Naudodamiesi IPTV matysite Full HD raiškos programas, dėl kurių labai greit pamiršite prieš tai turėtą televiziją.
 • Funkcionalumas. Internetinė televizija – tai šiuolaikinė informacijos perdavimo technologija, ilgainiui pakeisianti įprastinę televiziją. Tai ne tik programų pasirinkimas, tačiau ir plačios galimybės – programų atsukimas, galimybė pakeisti transliacijos ar subtitrų kalbą, elektroninis programų gidas, filmų galerijos ir t.t.
 • Žema kaina. IPTV skaitmeninė televizija yra puikus pasirinkimas tiems, kam yra svarbus kainos ir kokybės santykis. Kaina, ypač jei IPTV, televiziją ir telefoniją teikia viena kompanija, yra tikrai nedidelė turint omenyje, koks gaunamas funkcionalumas, programų pasirinkimas ir kokybė.

TOP
Sveiki, mūsų svetainėje yra naudojami slapukai, jeigu sutinkate - spauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau.
Privatumo politika